חופשי זה לגמרי לבד

ברור לגמרי שלא כולם נולדו עם כישורי עיצוב, עם הבנה בקומפוזיציות, שילובי צבעים, ושהמילה ״טיפוגרפיה״ נשמעת להם כמו סינית.

כמובן שבעולם אידיאלי נטול אילוצים, כל אחד היה רוצה מעצב/ת מוכשר/ת לצידו באש ובמים, לכל משימה עיצובית שנקרית בדרכו, שיוציאו לאור את ויתנו ביטוי ויזואלי מהמם למותג, בפייסבוק, באינסטגרם, באתר, וגם בעיצוב האריזות הממותגות פה אצלנו בממשק העיצוב.

את הפוסט הזה אנחנו מקדישים למי מכם שאין ביכולתו לקבל עזרה מקצועית של מעצב/ת משיקולי תקציב או זמן.

אז החלטתם שחופשי זה לגמרי לבד?

בדיוק בשביל זה השקנו את Box O’ Mine. כדי שתוכלו לעצב אריזות ממותגות בלי ידע קודם בתכנות עיצוב. ומכיוון שאנחנו אוהדים שרופים של כלים דיגיטליים מופלאים שמאפשרים לנו את החופש ליצור לגמרי לבד בשיטת , Do It Yourself

אנחנו לא יכולים שלא לספר לכם על עוד כמה כלים דיגיטליים סופר מוצלחים, חינם או בעלות זניחה, שיעזרו לכם לעצב חומרים שיווקיים לגמרי לבד, וכן – גם יכולים לשמש אתכם מצוין בעבודת ההכנה לפני עיצוב הקופסה ב Box O’ Mine, אם תרצו

המלכה הבלתי מעורערת – Canva

https://www.canva.com/

הכל בה והיא כל יכולה! אנחנו נעשה לה עוול גדול אם נגדיר אותה כתכנת עיצוב. היא הרבה יותר מזה. תכנת עיצוב אונליין בה משתמשים יותר מ 15 מיליון ברחבי העולם, מספקת לנו one stop shop של אינסוף אפשרויות  גרפיות: גרפיקות, Pattern’s, אייקונים, תמונות, פונטים, צבעים, לכל משימה.

השימוש במערכת הוא כל כך פשוט ואינטואיטיבי, וכולל אינסוף כלים שימושיים כמו התאמה למידות, חיתוך תמונות, רקעים, סוגי קבצים, גדלים ואפילו אפשרות להשתמש בתבניות מעוצבות מוכנות מראש לצרכים שונים.

איך אפשר להיעזר ב Canva לפני שימוש בממשק העיצוב שלנו?

נניח שאני רוצה לכתוב על הקופסה טקסט בפונט  של המותג שלי, והוא אינו זמין בשלב זה ב- Box O’ Mine (אנחנו מבטיחים להוסיף עוד הרבה פונטים בהקדם)

מעלים את הפונט של המותג לCanva (נדרש לשם כך חשבון PRO, והאמינו לנו, העלות היא שולית והוא שווה כל שקל), כותבים את הטקסט שרוצים שיופיע על הקופסה, ומורידים אותו כקובץ PNG עם רקע שקוף.

את הקובץ הזה מוסיפים כ״תמונה״ בממשק העיצוב של Box O’ Mine וסיימתם.

מה עוד?

מתחשק לכם להוסיף איזה אלמנט גרפי חביב, כמו מסגרת מעוצבת ללוגו שלכם, להשתמש בגרפיקות רקע מעניינות (Pattern’s) או להוסיף איזה אלמנט גרפי חביב – כוכב, נוצה, פרח. המגוון הגדול שיש ב Canva יכול להיות פתרון נהדר. ואם במקרה אתם מרגישים שהמגוון לא מספק, דלגו לכלי המושלם הבא:

אוקיינוס של חומרים גרפיים – Creative Market

https://creativemarket.com/

כשפגשנו לראשונה את Creative Market הרגשנו כמו ילד בחנות ממתקים!

תחשבו על סופר ענקי שאפשר לקנות בו, אפילו בפחות מעשרה שקלים, אינסוף מוצרים גרפיים לשימוש. אייקונים, רקעים מיוחדים, פונטים מעניינים, תמונות, איורים. פשוט הכל.

איך אפשר להיעזר ב Creative Market לפני שימוש בממשק העיצוב שלנו?

אם מתחשק לכם למשל, במקום לצבוע את פאות הקופסה בצבע אחיד, להשתמש ב Pattern או בגרפיקת רקע מיוחדת של פרחים, כוכבים, פסים, נקודות, צורות אבסטרקטיות ומה לא, הנה לכם כתובת נהדרת להשיג כזו.  הורידו את הקובץ שבחרתם והעלו אותו כתמונה בממשק העיצוב שלנו, מתחו אותו על הפאה, והנה לכם – עיצוב מקפיץ ומשמח.

ים של תמונות לכל שימוש – Unsplash

https://unsplash.com/

 

יש אינסוף מאגרי תמונות, בתשלום וגם חינמיים ברחבי הרשת. אבל לדעתנו אין אף אחד שמשתווה ל Unsplash. מאגר תמונות ייחודי, שונה ומקצועי של צלמים מקצועיים להורדה לגמרי חינם (מומלץ לתת קרדיט לצלם, אם אפשר אבל לא חובה) באיכות גבוהה.

נכון שהמגוון אינו משתווה למאגרי התמונות הוותיקים (שאטר סטוק, שמעתם?) אבל במקרה של Unsplash – האיכות ולא הכמות היא המנצחת. כל תמונה פנינה! 

איך אפשר להיעזר ב Unsplash לפני שימוש בממשק העיצוב שלנו?

אנחנו מדפיסים על הקופסה במדפסת דיגיטלית חדשנית שמסוגלת לייצר חדות ועומק תמונה ברזולוציה גבוהה. מתחשק לכם להוסיף תמונה מהממת שמתאימה למותג שלכם? לכו על זה! גם אנחנו עשינו את זה, כשעיצבנו קופסה לחנות שמוכרת ציוד לקיימפינג:

פונטים מושלמים להורדה – Google Font

https://fonts.google.com/

היי Google, תודה לך שעשית לנו את החיים קלים. Google Fonts מאגר חינמי מגוון ונהדר של פונטים מושלמים בסגנונות שונים. ואין יותר נוח מזה – לבחור את סוג הגופן, המשקל שלו, לבדוק איך הוא נראה בטקסט רץ, בתצורה דקה, עבה, נטויה, בעברית או באנגלית.

בחרתם? קליק להורדה. אין יותר פשוט מזה, והפונט אצלכם במחשב.

איך אפשר להיעזר ב Google Fonts לפני השימוש בממשק העיצוב שלנו?

אם המקרה אף אחד מהפונטים שזמינים בממשק העיצוב שלנו לא מתאים לכם, הורידו פונט שאתם אוהבים, כתבו את הטקסט ( ב Canva, זוכרים?) והורידו את הקובץ כקובץ תמונה – אותו אפשר יהיה להעלות לממשק העיצוב שלנו.